This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more

Yağlı Güreş

x

9. Sincan Yağlı Güreşleri Temmuz 2017 - HD

Güreş müsabakalarından Genel Görüntüler
x

ORHAN OKULU-YALÇIN ÖNCÜ KORKUTELİ GÜREŞLERİ

ORHAN OKULU-YALÇIN ÖNCÜ KORKUTELİ GÜREŞLERİ

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYINIZ...
x

yagli güres duisburg 1 13-06-2009

iyi pehlivan cikmis meydana her biri birinden merdana.....
x

Ladik Belediyespor Güreş Kulübü Kamp İzlenimleri

2018 Kamp İzlenimleri - Ladik Belediyespor Güreş Kulübü - Güreşe Dair 7. Bölüm
x

60 KURTDERELİ MEHMET PEHLİVAN YAĞLI GÜREŞLERİ/2019

KİM2 VE KİM 2

37. Kurtdereli Yağlı Güreşleri - Yorumsuz Ermeydanı - www.yagligures.tv 2017 HD

Yağlı Güreş - Turkish Oil Wrestling - Yorumsuz Ermeydanı 37. Kurtdereli Yağlı Güreşleri 2. Gün.

BABAM İLE YAĞLI GÜREŞ YAPTIM - DUVARDAN DUVARA ÇARPTI

Merhaba arkadaşlar bugünkü videomuzda babamla evde yağlı güreş yaptık. Sert ve eğlenceli bir video oldu. Kanalımızda hangi videoların gelmesini istiyorsanız yorum olarak belirtin, iyi seyirler...

Ulm'daki Trakyalilar Yaz Senligi'nda Yagli Güres (30.06.2018)

Ulm Trakyalilar Yardimlasma Spor ve Kültür Dernegi'nin Düzenlemis Oldugu Ulm'daki Trakyalilar Yaz Senligi'nda Yagli Güres,
Ulm, 30.06.2018
Pehlivanlar: Erzurum'lu Hasan Efe ILGAZ & Kayseri'li Mustafa Efe TÜRKAC
Cazgir: Babaeski'li Aykut DALGIC
Video Cekim: Ersin TÜRKAC
Video Montaj: Aykut DALGIC

İsmail Balaban - Ekrem Yavuz, 47. Kepez Yağlı Güreşleri

Değerli güreş sevdalıları. Bu sayfada geleneksel ata sporumuz yağlı güreşlerden, karakucak, aba, şalvar ve kar güreşlerinden mücadeleler seyredebileceksiniz. Amaç elimizden geldiğince sizlere bol güreş seyrettirmek.Tabi minderde de greko-romen, serbest ve bayan güreşlerinden sevdiğiniz güreşçilerimizin müsabakalarını seyredebileceksiniz.

Taha Akgül kariyerine Kırkpınar başpehlivanlığını da eklemek istiyor!

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
- Milli güreşçi Taha Akgül'ün konuşması
- Taha Akgül'ün arşiv görüntüleri Taha Akgül kariyerine Kırkpınar başpehlivanlığını da eklemek istiyor
- Olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül:
Keşke şunu da yapsaydım' diyebileceğim bir Kırkpınar var. Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu olup, kemeri alan kimse yok. İnşallah bunu başarmak istiyorum
- Şu anki hedeflerim yeni şampiyonluklar, yeni rekorlar. Olabildiğince ülkemin bayrağını göndere çektirmeye çalışacağım
- Herkesin dünyada iyi rakipleri var, benim de iyi rakiplerim var ama hiç farketmiyor, hedefim tamamen Tokyo'daki altın madalya. O yüzden bu bilinçle çalışıyorum, rakip gözetmeksizin tüm rakiplerime aynı hassasiyetle, ciddiyetle hazırlanıyorum

ANKARA (AA) - HALİL İBRAHİM AVŞAR - Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu milli sporcu Taha Akgül, Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde de şampiyonluğa ulaşarak tarihe geçmeyi hedefliyor.

Milli güreşçi Taha Akgül, bundan sonraki hedeflerine ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Milli takım kampında omzundan ciddi bir sakatlık geçiren Taha, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tedavi sürecinin yarıda kaldığını belirterek, Omzum tam iyileşmedi. Kaslarımı güçlendirdim ama omzumdaki ağrım halen devam ediyor, koşulara başlayamadım. Güçlendirme hareketleri yapabiliyorum ama koşarken hassasiyet, bir ağrı var. Henüz daha onu aşamadım ama bu süreç de geçecek, bunun bir zamanı var. Çünkü orada bağlar koptu, tendonlar yaralandı, kemik yerinden çıktı... Tabii bunun iyileşmesi biraz zaman alacak. ifadelerini kullandı.

Olimpiyatların ertelenmesi bana çok büyük moral oldu. diyen milli güreşçi, şöyle devam etti:

Tarihte ilk kez bir ertelenme durumu oldu. Tabii dünya ve ülkemiz için çok kötü bir durumla karşı karşıyayız. Ancak olimpiyatların ertelenmesinin benim için iyi olduğunu düşünüyorum. Rehavete kapılmadan 2021 yılında yapılacak Tokyo Olimpiyatları için çalışmaya devam edeceğiz. Ertelendi ama hedefler değişmedi. 'Ertelendi, çok iyi hazırlanacağım' diye rehavete de kapılmayacağım, temkinli olacağım. Omzumu en iyi şekilde güçlendirip hem psikolojik hem de fiziksel olarak inşallah 2021 yılında olimpiyatlara en iyi şekilde hazır olacağım. Hedefimiz yine altın madalya olacak.

Taha, güreşi bıraktıktan sonraki hedefiyle ilgili soruya Tabii bunlar arasında yine spora hizmet etmek de olacak. Çünkü kendimi geliştirmiş bir sporcu olarak büyüklerimiz görev verdiği sürece spora hizmet etmek isterim. Bunu zaman gösterecek. yanıtını verdi.

Şu anki hedeflerim yeni şampiyonluklar, yeni rekorlar. diyen Taha, Olabildiğince ülkemin bayrağını göndere çektirmeye çalışacağım. Şu anki tek hedefim o. Maddi, manevi hiçbir beklentim yok. Sadece tek amacım sportif kariyer. Ondan sonra da yine sporun içerisinde olurum diye tahmin ediyorum. şeklinde görüş belirtti.

Kariyeri başarılarla dolu olan 29 yaşındaki Taha, Keşke şunu da yapsaydım diyebileceğim bir Kırkpınar var. Orada altın madalya hedefim var. İnşallah onu da alırsam... Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu olup, kemeri alan kimse yok. İnşallah bunu başarmak istiyorum. diye konuştu.- Çok başarılı bir jenerasyonumuz varTaha Akgül, Türk güreşinin koronavirüs nedeniyle bir yıl ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda başarılı olacağına inandığını dile getirdi.

Güreş branşının her olimpiyatlarda olduğu gibi üzerine düşeni Rio 2016'da da yaptığına işaret eden milli sporcu, şunları kaydetti:

Rio Olimpiyatları'nda 8 madalyanın 5'i güreşten geldi. Tek altın madalya da bana nasip oldu. İnşallah Tokyo Olimpiyatları da güzel geçecek. Özellikle Serbest Milli Takımımız adına çok ümitliyim. Serbest takımının 2 ya da 3 madalya alabileceğini düşünüyorum. Çok başarılı bir jenerasyonumuz var. 8-9 yıldır çok hızlı bir gelişim gösteren, her katıldığı turnuvalarda, şampiyonalarda başarılı olan bir takımımız var. İnşallah bunun meyvesini olimpiyatlarda alacağız.- Petriashvili ile aralarındaki rekabetSerbest stil 125 kiloda mücadele eden Taha, Gürcü rakibi Geno Petriashvili ile aralarındaki rekabete ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

Aralarında iyi bir rekabetin bulunduğunu belirten Taha, Son 2-3 şampiyonadır Avrupa şampiyonalarında ben, dünya şampiyonalarında o galip geldi. Kış sezonlarında ben daha hazır oluyorum, bunun bilincindeyim. Kış aylarında daha hazır bir şekilde müsabakalara gidiyorum. Yaz ayları biraz bana yaramıyor. Ama aslında müsabakalara bakarsak ben hep farklı şekilde yendim, rakibim son saniyelerde dramatik bir şekilde bana galibiyet sağladı. Bu anlamda çok şanssız olduğumu düşünüyorum. Çok dramatik mağlubiyetler aldım, iki dünya şampiyonluğunu son 10 saniye kala öndeyken verdim. Şu an 4 dünya şampiyonluğum olabilirdi. şeklinde konuştu.

Milli güreşçi, sporda bunların olacağını dile getirerek, şunları söyledi:

Siz zannetmeyin ki Gürcü rakibim olmasaydı çok rahat şampiyon olacaktım, tüm maçlarım kolay geçecekti. Elbette yine rakiplerim olacaktı, o olmasaydı başka bir rakibim dünyada bana rekabet gösterecekti
x

Ali Rıza Kaya - Hasan Cengiz, 55. Nilüfer Çalı Yağlı Güreşleri - 2017

Çalı’da Altın Kemer İsmail Balaban’ın

Geleneksel Çalı Yağlı Güreşleri’nin 55’incisi heyecan dolu anlara sahne oldu. Baş, baş altı, deste ve tozkoparan başta olmak üzere 14 ayrı kategoride yapılan ve 480 pehlivanın katıldığı güreşlerde kıyasıya mücadele yaşandı. 36 başpehlivanın yer aldığı güreşlerde Kırkpınar’da başpehlivan olan İsmail Balaban’ın yanı sıra Fatih Atlı, Orhan Okullu, Ali Rıza Kaya gibi başarılı güreşçiler er meydanında boy gösterdi.

Sabah saatlerinde başlayan güreşleri, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları, Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri de halkla birlikte izledi. Büyük ilgi gören güreşleri izleyenler arasında Türk Halk Müziği’nin güçlü ismi Bedia Akartürk de vardı. Güreşler sırasında yapılan bayraklı kortej yürüyüşü izleyenlerden büyük alkış aldı.

Bozbey: Hedefimiz Çalı’yı ikinci Kırkpınar yapmak
50 yılı aşkın süredir devam eden güreşleri, aynı güzellikte sürdürdüklerini ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Türkiye’nin her yerinden gelen güreşçileri ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Çalı Yağlı Güreşleri’nin ilk kez 1964’te, Köy Güzelleştirme Cemiyeti tarafından düzenlendiğini hatırlatan Başkan Bozbey, “Çalı Yağlı Güreşleri büyüyerek, güçlenerek bugüne dek devam etti. Nilüfer Belediyesi olarak, kentimizin sürdürülebilir etkinliklerinden biri olarak Çalı Güreşleri’ne önem veriyoruz. Geleneğimizden gelen bu mirası yaşatıyoruz, yaşatmaya da devam edeceğiz. Sahası, ormanı, tribünleri, izleyicileri ve katılanlarla bu organizasyonu Kırkpınar’ın ardından ikinci yapma hedefindeyiz” dedi.

Başkan Bozbey, “Türkiye’nin 34 başpehlivanı, burada kıspet giyiyor. Baş altı, büyük orta, küçük orta ve destelerde 480 pehlivan güreşiyor. Çalı Güreş Alanı’nda sizlere ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyorum. Bu güzel ortamda, birbirinden çekişmeli mücadeleleriyle heyecan dolu bir gün geçirmemizi sağlayan tüm pehlivanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

480 pehlivan er meydanında
480 pehlivanın katıldığı dev organizasyonda Nilüfer Belediyesi bu yıl yeni bir uygulamaya da imza attı. Güreşlerin simgesi olan Altın Kemer uygulaması bu yıl ilk kez hayata geçti. Her yıl Çalı’da başpehlivana verilecek olan kemer, üç yıl üst üste ipi göğüsleyene tamamen teslim edilecek.

Gün boyu kıyasıya devam eden güreşlerin finalinde, başpehlivanlar İsmail Balaban ve Ali Rıza Kaya karşılaştı. Son derece heyecanlı geçen müsabakayı rakibini 20 dakika gibi bir sürede mağlup eden İsmail Balaban kazandı. Çalı Başpehlivan’ı olan Balaban böylece ilk Altın Kemer’in de sahibi olarak tarihe geçti.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, her iki pehlivana kupa ve madalyalarını vererek kutladı. Balaban ve Kaya da finale çıktıkları için duydukları mutluluğu dile getirerek Başkan Bozbey ve emeği geçenlere teşekkür ettiler. Büyük çekişmenin yaşandığı Başaltı mücadelesinde rakibi Semih Turgut’u yenen Hasan Borucu ipi göğüsleyen isim oldu.

Yılın ağası Ercan Köse
Halkın ilgi ile takip ettiği Çalı Yağlı Güreşleri’nde gelecek yılın ağası, yapılan açık artırma ile yine iş adamı Ercan Köse oldu. Başkan Bozbey, Köse ve güreşlere katkı sunanlara plaket vererek teşekkür etti.

Abdullah Güngör - Arif Akın, Çatalca Yağlı Güreşleri 2017

60. KURTDERELİ MEHMET PEHLİVAN YAĞLI GÜREŞLERİ/2019

SEYİT KARAPÜRÇEK ... & KİM

Vezirköprü Kunduz Yağlı Güreşleri - 2018

Vezirköprü Kunduz Yağlı Güreşleri - 2018

Almanya Geislingen'deki 8. Hidrellez Senlikleri'nde Yagli Güres (05.05.2018)

Almanya Geislingen'deki 8. Hidrellez Senlikleri'nde Yagli Güres (05.05.2018)
Pehlivanlar: Erzurumlu Hasan Efe ILGAZ & Kayseri'li Mustafa Efe TURKAC
Cazgir: Babaeski'li Aykut DALGIC

x

Yağlı Güreş'te yapılabilecek en temiz oyun (Paça Kazık) Mehmet Yeşil Yeşil - Serkan Serttürk

Mehmet Yeşil Yeşil - Serkan Serttürk, 28. Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Güreşleri 2016

Yağlı Güreş'te sonuca gitmek için yapılabilecek en güzel oyun (Paça Kazık) Mehmet Yeşil Yeşil - Serkan Serttürk

Yılın Güreşi İsmail Balaban - Şaban Yılmaz Korkuteli Yağlı Güreşleri

1 Eylül 2019 tarihinde düzenlenen 31. Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri Başpehlivanlık mücadelesi İsmail Balaban - Şaban Yılmaz /// TRT Spor Muhabiri N.Fatih ATA
* YORUM YAPARAK İSTEK VE GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİREBİLİRSİNİZ *

Kırkpınar Finalleri Arşivi - TIKLA VE İZLE
1978:
1984:
1985:
1986:
1988:
1990:
1992:
1993:
1994:
1995:
1997:
1998:
1999:
2000:
2001:
2002:
2003:
2004:
2006:
2008:
2009:
2010:
2012:
2017:
2018:
2019:

NNO YAĞLI GÜREŞ

İki yiğit çıkmış meydane ikisi de birbirinden merdane...
Nedir Nasıl Oynanır Yağlı Güreş başlıyor...
Haydeee bre pehlivannn...

PEHLİVAN BALABAN KARDEŞLERİN HİKAYESİ | YAĞLI GÜREŞ | BARIŞ MURAT YAĞCI

Antalya video serimize Konyaaltı Atatürk Stadyumundan devam ediyorken bugün ki konuklarım Balaban Kardeşlerin hikayeleri için oldukça heyecanlıyım.Tahmin edilenin aksine İsmail Balaban ve Turan Balaban'ın hikayeleri bir çok sporcudan farklı ve hiç bir şey için geç kalınmadığını bize canlı olarak kanıtladılar.

İsmail Balaban ve Turan Balaban kardeşlerin hikayelerini dinledikten sonra Yağlı Güreş teknikleri hakkında hızlandırışmış bir eğitimden geçip onlarla idman yaptım. Bu sefer ki meydan okumam diğerlerinden çok farklı! Çünkü bir değil iki rakibim var ve bakın neler oldu.

Videoyu beğendiyseniz yorum yapmayı ve kanalıma abone olmayı unutmayın. Bir sonraki videoda görüşmek üzere.

#balabankardeşler #barışmuratyağcı #yağlıgüreş


İsmail Balaban İnstagram:
Turan Balaban İnstagram:


Barış Murat Yağcı
Model / Aktör / Sporcu

Director / Sezai Demirer

Sosyal Medya Hesaplarımı Takip Etmeyi Unuyutmayın!
Instagram :
Twtitter :
Facebook :
IMBD :

Unutulmayan Güreş Ahmet Taşçı - Cengiz Elbeye 1997 Kırkpınar Finali

1997 Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Finali. Karamürselli Ahmet Taşçı ile Antalyalı Cengiz Elbeye'nin unutulmayan güreşi. TRT Spor Muhabiri N.Fatih ATA
* YORUM YAPARAK İSTEK VE GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİREBİLİRSİNİZ *

Kırkpınar Finalleri Arşivi - TIKLA VE İZLE
1978:
1984:
1985:
1986:
1988:
1990:
1992:
1993:
1994:
1995:
1998:
1999:
2000:
2001:
2002:
2003:
2004:
2006:
2008:
2009:
2010:
2012:
2017:
2018:
2019:

Shares

x

Check Also

x

Menu